قفسه بندی خود جریاندر نسل اخر تکنولوژی‌ها شاهد انبار هایی هستیم که با تکنولوژی هایی مانند RFID و... کنترل می‌شوند که انبارهای مجازی که با هوش مصنوعی مدیریت می‌شوند نیز از دید ما دور نیستند. در برخی از انبار داری‌های سنگین نیاز است تا کالا ها به ترتیب و با فاصله از هم جا به جا شوند و در جای خود جای گیرند و یا خارج از محوطه خود شوند. در این نوع از سیستم‌های انبارداری از قفسه بندی های خود جریان استفاده میکنند که به وسیله‌های رولرها نقاله بسته های انبار بر روی آن‌ها جا به جا می‌شوند.


 

موارد استفاده و ویژگی‌های قفسه خود جریان

ویژگی ها:

از ویژگی‌های قفسه بندی خود جریان می‌توان طراحی و نصب چند طبقه و بارگذاری متناسب با ارتفاع سالن، اتصالات پیچ و مهره ای اجزای قاب و تنوع در ابعاد و تحمل بار را نام برد.موارد استفاده:
سردخانه‌ها، انبارهای محصول و مواد اولیه صنایع دارویی و غذایی و انبارهای کناری خط تولید از موارد کاربری این محصول هستند.
 
 
 
 

مشخصات

 
مشخصات عمومی:
این سیستم در انبارها با نظام FIFO ( اولین خروجی از اولین ورودی) کاربرد دارد. با استفاده از این سیستم ضمن حداکثر استفاده از سطح و فضای انبار، در بهره گیری از نیروی انسانی و وسایل حمل و نقل صرفه جویی قابل توجهی خواهد شد.

مشخصات فنی:
این سیستم از رولر نقاله ها در سیستم راک که به صورت شیبدار نصب می شوند تشکیل یافته و بار به کمک نیروی ثقل از دهانه ورودی به سمت دهانه خروجی حرکت کرده و توسط سیستم ترمز در نوبت برداشت قرار می‌گیرد.
 

مزایای رقابتی

 
مزایای رقابتی:
حذف راهروهای انبار، اشغال فضای بیشتر به نفع بسته ها و همچنین سهولت در روش‌های انبارداری.
 

امروزه در فرآیند چیدمان لوازم و کالاهای موجود در انبار ها پیشرفت های بسیار زیادی به وجود آمده است، به طوری که در هر انباری از سیستم‌های قفسه بندی مخصوص و ویژه ای برای چیدمان کالاهای موجود در انبار استفاده می شود به گونه ای که افراد بتوانند به راحت‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن به موجودی های انبار دسترسی داشته باشند. وجود سیستم های قفسه بندی در انبار کارخانه‌ها، شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و… بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که با استفاده از سیستم های قفسه بندی و اصولی هر انبار، کیفیت و کارایی سازمان‌ها بالاتر رفته و از میزان فضای موجود به شکل بهینه‌ای استفاده می شود.

   این قفسه­‌ها نقش مهمی در توسعه کسب و کارها و سهولت فروش محصولات ایفا می­ کنند. آنها با قرار دادن انواع محصولات در پیش چشم مشتریان باعث افزایش راندمان فروش می­‌شوند و مشتری را برای خرید محصولات ترغیب می­ کنند.