سورتر هوشمند مرسوله

صنعت لجستیک داخلی ایران را در واقع می‌توانیم یکی از بزرگترین صنایع که از کمترین میزان مکانیزاسیون(ماشینی کردن) برخوردار است، بنامیم. امروزه توان کشورها در حوزه تجارت رابطه کاملا مستقیمی با میزان کارایی شبکه لجستیک آن کشوردارد و ترقی عملکرد لجستیکی، یک درصد رشد در تولید ناخالص داخلی و دو درصد رشد در تجارت فرامرزی را سبب می‌شود. توسعه و ایجاد هر چه بیشتر زیرساخت‌های لجستیکی که بتواند نقاط جدا و پراکنده تجمع کالا را به یکدیگر پیوند دهد و امکان یک جریان بدون انقطاع در تجارت و زنجیره تامین کشور ایجاد کند، برای هر کشور ممتاز در مزیت‌های رقابتی لجستیک و برای حرکت به سوی مدار توسعه تجارت ضروری و غیر قابل انکار است. لجستیک داخلی سیال، پویا و تجارت شفاف و تسهیل شده دو بازوی رشد و توسعه در مقوله تجارت هر کشور است. زیر ساخت مورد نیاز در سه بخش تعریف می شود: الف. توزیع، حمل و نقل، ناوگان و ماشین آلات و تجهیزات عملیات لجستیکی ب. جریان جابجایی و کیفیت دسترسی به بستر عملیاتی مثل هاب‌ها و ترمینال‌های لجستیکی ج. زیرساخت و بستر فناوری و اطلاعات اثربخش و سامانه های عملیاتی لجستیک مجموع هر سه مورد کاهش عناصر کلیدی زمان و هزینه در تجارت داخلی و فرامرزی را باعث می شود.


به همین سبب مطالعه بازار و پیشبینی روند رو به رشد غیر اختیاری در صنعت و تجارت و همچنین در نظر گرفتن شرایط استراتژیک سیاسی و تجاری کشور از جمله تحریم‌های یک طرفه، ما را بر آن داشت تحقیق و توسعه با هدف ایجاد و بومی سازی این صنعت بزرگ و گران را شروع کنیم. بررسی بازار هدف به صورت کاملا تخصصی و همچنین مقایسه این صنعت با کشورهای همسایه و کشورهای های پیشرفته در زمینه تکنولوژی راه اندازی اولین سالن تجزیه و تفکیک با مدرن ترین امکانات روزه دنیا را به ارمغان آورده. این امر با ایجاد یک تیم کاملا بومی در بخش‌های طراحی، ساخت و تولید در زمینه های رباتیک، مکانیک، مکاترونیک، برق، برنامه نویسی و آی تی محقق شده شده است. رویت و تایید مدیران بالارتبه محترم شرکت نواوران فن آوازه نیز از کیفیت بالای این مجموعه خبر می دهد.

 

ویژگی هاویژگی‌های سورتر مرسوله:

از ویژگی‌های سورتر هوشمند مرسوله می‌توان به بهینه کردن فضای عملیاتی، تفکیک و تجزیه تک تک مرسولات توسط اسکنر، به کارگیری کمترین نیروی انسانی، تعریف خروجی مختلف و با تعداد بالا و سرعت در فرآیند تفکیک و آماده سازی محصول برای ارسال اشاره کرد.موارد استفاده:

شرکت‌های بسته بندی و ارسال کننده مرسولات پستی و تولیدی‌هایی که مقاصد و یا حالت تفکیک خاص خود را دارند، انبارهای ارسال و فروشگاه‌های بزرگی مثل دیجی‌کالا و مراکز پستی از سورتر هوشمند مرسوله استفاده می‌کنند.

 
 
 

مشخصات عمومی

 
ماشین‌ها و سیستم‌های سورتینگ انواع سیستم‌های خواندن بارکد و لیبل را دارند که مانند دوربین‌های مخصوص بارکد خوان عمل می‌کنند. کیا گیتی صنعت برای انواع سیستم‌های هندلینگ و جابجایی بسته‌ها و جعبه‌ها، سیستم سورتینگ و تقسیم بندی تولید می‌کند.
سورتینگ فرایند غربال کردن مواد خام، بر اساس شکل، اندازه، وزن و رنگ آن‌هاست که توسط سورت‌های یک شکل به هدف حذف آلاینده‌های احتمالی است. فرآیند سورتینگ در صنعت نیز به منظور داشتن یک محصول با کیفیت بالا و در عین حال مقرون به صرفه انجام می‌شود.
سورتر مرسوله توانایی تفکیک مبنی بر خواست پردازنده و کاربر سیستم را دارند. برای مثال کاربر می‌تواند بسته‌ها را بر مبنی مقصد، وزن و همچنین حجمشان آن‌ها را از هم تفکیک کند.
 
 
 
 

مشخصات فنی

 
مشخصات فنی:
این سیستم از رولر نوار نقاله‌هایی برای جابجایی، بارکد خوان و دستگاه سنجش ابعاد و وزن تشکیل شده است و می‌تواند جعبه و یا هر کالا را بر اساس تعریف سیستم تفکیک کند.


مزایا:

از مزایای ویژگی‌های فنی سورتر هوشمند مرسوله کیا گیتی صنعت، می‌توان به كشش يكنواخت نوار نقاله، شيب نوار نقاله، نوسان مواد عبوري ازروی نوار، سرعت نوار و كيفيت جنس و ساختار نوار اشاره کرد.

 

سورتر مرسوله ، دستگاه مکانیزه و اتوماتیک تفکیک کننده مرسولات

کیا صنعت برای انواع سیستمهای هندلینگ و جابجایی بسته ها و جعبه ها سیستم سورتینگ و تقسیم بندی تولید مینماید. ماشین و سیستم سورتینگ دارای انواع سیستمهای قرائت بارکد و لیبل مانند دوربین های مخصوص بارکد خوان هستند.

در صنعت مواد خام را بر اساس شکل، اندازه، وزن و رنگ ها آنها غربال می کنند که به این فرآیند انجام شده در اصطلاح سورتینگ می گویند. هدف استفاده از سورتینگ در صنعت، حذف آلاینده های احتمالی می باشد که برای این کار از سورت های یک شکل کمک می گیرند.

در صنعت هم این مواد خام را بر اساس: شکل، اندازه، وزن و رنگ ها آنها غربال می کنند که به این فرآیند انجام شده در اصطلاح سورتینگ می گویند. هدف از این فرآیند در صنعت، داشتن یک محصول با کیفیت بالا و البته قیمت مطلوب میباشد.

سورتر مرسوله توانایی تفکیک بر مبنی خواست پردازنده و کاربر سیستم را دارند. برای مثال کاربر میتواند بسته ها را بر مبنی مقصد آنها تفکیک کند و یا بر مبنی وزن و یا حجم آنها بسته ها را تفکیک کند.

سورتر هوشمند برای تفکیک کالا ها در انبار های ارسال و فروشگاه های بزرگی همچون دیجی کالا و مراکز پستی استفاده میشوند و موارد مشابه در صنعت های بزرگتر و یا کوچکتر به کار میرود.